Recykling Wrocław

Recykling odpadów i nie tylko.

   kwi 30

Ekologiczne sposoby na śmieci

Prawo unijne nakłada na państwa członkowskie obowiązki i wymagania dotyczące gospodarki odpadami. Coraz większa ilość odpadów składowanych na wysypiskach śmieci zagraża degradacją środowiska naturalnego. W tym celu tworzonych jest coraz więcej projektów, mających na celu zmniejszenie ilości odpadów, a co za tym idzie zminimalizowanie emisji szkodliwych substancji i związków do atmosfery. Zakłady Termicznego Przekształcania odpadów to wielomilionowe inwestycje, wynikające z wymagań unijnych. Powstają spalarnie śmieci, które również przyczyniają się do ograniczenia liczby odpadów. Człowiek produkuje około 300 kilogramów śmieci rocznie, co w skali miasta daje ogromną ilość śmieci. System termicznego przekształcania śmieci bardzo dobrze sprawdza się w pozostałych państwach europejskich. Stworzonych zostało około 440 instalacji, które mają za zadanie zmniejszać ilości odpadów. Eksperci zapewniają, ze tego typu spalarnie odpadów są całkowicie bezpieczne dla mieszkańców, gdyż odpady te są przetwarzane, w tym większość z nich nadaje się do ponownego użytku, a resztki są odpowiednio zabezpieczane i nie stanowią w żaden sposób zagrożenia dla okolicznych mieszkańców. Emisje wydzielane z tego typu spalarni są najmniejsze w porównaniu z innymi obiektami. Spalarnie tego typu stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych metod składowania odpadów. Warto zatem wdrażać tego typu projekty w życie, jeśli istnieją głównie same korzyści ze stanu ich posiadania. Polska jak na razie należy do państw, które raczkują w tym temacie, dopiero poznajemy nowe możliwości i jesteśmy na etapie kalkulacji. Niewątpliwie tego typu ekologiczne spalarnie przyniosą wiele korzyści dla środowiska w naszym kraju.

Be Sociable, Share!

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


× 3 = sześć

nineteen + nine =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>