Recykling Wrocław

Recykling odpadów i nie tylko.

   wrz 06

Wyrzucanie śmieci… do lasu

Wyrzucanie śmieci: Z końcem wakacji przychodzi pewna refleksja związana z wycieczką do lasu.

Wyrzucanie śmieci

Było kolorowo i nowocześnie, a wiecie dlaczego? Wyrzucanie śmieci do lasu to u nas chyba pewien rodzaj trendu. Wszędzie walają się odpady – od tych małych do bardzo dużych. Zobaczymy tam nie tylko foliowe torebki, papiery, korespondencje, stare ubrania, przedmioty, ale także lodówki, telewizory, szafy i wiele, wiele innych. Wyrzucanie śmieci na terenie, gdzie przychodzimy odpocząć, pojeździć rowerem, skorzystać ze świeżego powietrza w Polsce straciło już ten wymiar. Oczywiście nie mówię, że jest tak wszędzie, ale w okolicach Wrocławia to z pewnością. Ludzie mają w dalszym ciągu marne pojęcie o ekologii, recyklingu i tym, że to szkodzi im samym.

Warto zastanowić się, czy nie lepiej zatrudnić profesjonalną firmę do wywozu śmieci zamiast czynić wyrzucanie śmieci do lasu.

Musimy mieć świadomość, że za takie działanie grozi nawet grzywna w wysokości 500 zł. Ale co tam, na własnym podwórku trzeba mieć czysto – nieważne jakim kosztem, prawda? Mam wrażenie, że wyrzucanie śmieci do lasu to problem jak świat światem…

Be Sociable, Share!

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


cztery − 1 =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>