Recykling Wrocław

Recykling odpadów i nie tylko.

   gru 26

Zagospodarowanie odpadów Wrocław

recykling odpadówZagospodarowanie odpadów jest bardzo ważną kwestią przede wszystkim ze względów na ochronę środowiska. Wrocław zdaje się być miastem mądrze gospodarującym wszelkimi pozostałościami w postaci odpadów. Zagospodarowanie odpadów to przede wszystkim ich zbieranie, transport, odzysk i unieszkodliwianie czyli głównie utylizacja. Miasto typu Wrocław musi liczyć się z dużymi ilościami odpadów wymagających gospodarowania w należyty sposób. Zagospodarowanie odpadów należy zacząć od minimalizowaniu ich produkcji czyli ograniczeniu ich ilości i ich złego wpływu na środowisko. Wrocław stawia na ich zgodny z zasadami ochrony środowiska odzysk i unieszkodliwianie odpadów, które uda się poddać odzyskowi. Unijne dyrektywy odnoszące się do gospodarki odpadami wyliczają wiele działań sprzyjających tej problematyce. Zagospodarowanie odpadów zacząć należy od ustalenia zasad ogólnych kontroli usuwania odpadów na skalę krajową. Ponadto ważna jest wspomniana wyżej minimalizacja odpadów poprzez wykorzystanie technologii „czystych” , szerokie zastosowanie recyklingu i wykorzystania odpadów jako źródła energii. Ważne jest również aby zagospodarowanie odpadów w miastach jak Wrocław zaczęło się już od wprowadzania na rynek takich produktów, które w fazie końcowe (po zużyciu) nie wpływały na znaczny wzrost ilości i szkodliwości odpadów. Takie działania mają zasadniczy wpływ na całe nasze środowisko naturalne i sprzyja jego maksymalnej ochronie.

Be Sociable, Share!

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


6 + dziewięć =

15 + 15 =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>